Nhiệm vụ của chúng tôi

Giúp đỡ người ngoại quốc

 

tìm được ở chỗ chúng tôi

 

quê hương mới

Tư vấn

Chúng tôi tư vấn cho bạn

giải quyết các vấn đề của bạn như thế nào

 

Chúng tôi giúp đỡ bạn

khi tiếp xúc với công sở

Khoá học tiếng Séc

Các bạn học tiếng Séc với chúng tôi

 

Các bạn cùng chúng tôi vượt qua raò cản về tiếng

Hoạt động

Các bạn không ngồi ở nhà

và các bạn làm quen với các bạn mới

 

Chúng ta cùng làm quen

Tình nguyện

Các bạn sẽ nhận được bạn người Séc, người mà sẽ giúp đỡ bạn

 

Bạn hãy tham gia vào chương trình RAFAEL, giúp đỡ người nước ngoài

Tancem jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů

Tancem jsme si blíž, ukázalo letošní Setkání národů

Dvacet šest zemí z celého světa představilo svou kulturu, kuchyni a především své taneční umění na Setkání národů ve čtvrtek 9. listopadu v hradeckém Adalbertinu. Festival každoročně pořádá Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové spolu s partnery. Latinskoamerickou salsu, argentinské tango, africký anebo orientální tanec, to vše si mohli návštěvníci tentokrát i vyzkoušet.

Dopolední program byl určen hlavně žákům a studentům škol. „Prošli jsme si tady spoustu zemí, nejvíc mě zaujala Kuba, Etiopie nebo Vietnam. Když se člověk s cizinci blíž seznámí, tak už se pak tolik nebojí. Tancuju moc ráda, byla to skvělá příležitost naučit se i něco nového,“ říká Simona ze ZŠ Svobodné Dvory, která byla vyhlášena „královnou“ festivalu v tanci. Školáci si také mohli procvičit své vědomosti v poznávacím kvízu o zemích, které se tento rok prezentovaly.

Záštitu nad akcí opět převzal primátor města Hradec Králové MUDr. Zdeněk Fink, který přivítal žáky a studenty škol na slavnostním zahájení. Pozvání přijali také Ing., Mgr. Jiří Vitvar, vedoucí odboru sociálních věcí z Královéhradeckého kraje, Ing. Anna Maclová, náměstkyně primátora Statutárního města Hradec Králové, RNDr. Jiří Stejskal, ředitel Diecézní charity Hradec Králové a další významní hosté.

„Letošní ročník ukázal, že tanec přirozeně sbližuje lidi různých národností, a to je také naším posláním,“ říká Ing. Jan Kočí, vedoucí Integračního centra pro cizince Diecézní charity Hradec Králové. Svou kulturu na Setkání národů představili především cizinci z Královéhradeckého kraje, kterým Diecézní charita pomáhá s integrací do naší společnosti, dále žadatelé o azyl z Pobytového střediska MV ČR v Kostelci nad Orlicí a také zahraniční studenti Filozofické fakulty UHK.

V kulturním programu se střídaly latinskoamerická salsa v podání tanečníka jménem Anibal Brito Rosario z Dominikánské republiky, africký tanec s bezprostředním Camarou Mamadoubou z Rovníkové Guineje, orientální tanec s Yolou Mosa ze Sýrie, argentinské tango s tanečníkem Igorem Sitchukem, ruský tanec s Oxanou Evsinou nebo bubínkový tanec dětí z Vietnamu. Dále se na pódiu představili interpreti z Ukrajiny, Arménie nebo Kuby.

Poprvé se na festivalu prezentovaly Portugalsko, Indonésie, Keňa a Srbsko. Návštěvníci si mohli prohlédnout národní kostýmy asijských a afrických zemí, ukrajinské nebo ruské kroje. Zajímali se také o tradiční výrobky a ochutnali národní jídla jako ukrajinské pirožky, keňský pilav, arabskou nebo vietnamskou kávu, mongolský mléčný čaj a další exotické pokrmy. Festival doprovodila také výstava výtvarné tvorby cizinců z Pobytového střediska MV ČR v Kostelci nad Orlicí a žáků hradecké ZUŠ Habrmanova.

Prohlédněte si také fotky z festivalu na facebooku.

Festival uspořádalo Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., ZUŠ Habrmanova Hradec Králové, KURO Hradec Králové, MKI Klíč a Regionálním ukrajinským spolkem ve východních Čechách.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Média o festivalu:
Các bạn hãy hỗ trợ chúng tôi