Festival Setkání národů doprovodí výstava příběhů z Afriky
31. října 2018 Novinky

Festival Setkání národů doprovodí výstava příběhů z Afriky

Zajímá vás, odkud pocházejí cizinci, kteří žijí mezi námi? Pak se vydejte v úterý 13. listopadu do hradeckého Adalbertina na festival Setkání národů. Připravili jsme pro vás přehlídku cizokrajné hudby, tance, umění i kuchyně. V programu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, tanečník Gerandy z Kuby, hudebník Camara z africké Guineje a další interpreti ze Sýrie, Vietnamu, USA, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Festival doprovodí také výstava příběhů z osady Mayukwayukwa v Zambii, kde pomáhá i Charita ČR.

Na Setkání národů v Hradci Králové projdete v jeden den desítky zemí napříč různými kontinenty. Je to jedinečná příležitost, jak poznat tradice, umění a zvyky cizinců z různých zemí, kteří u nás žijí, pracují anebo studují.

  • V dopoledním interaktivním programu pro školy si žáci vyzkouší cizokrajné tance a společně budou tvořit živé obrazy pod vedením svých průvodců z různých kontinentů. (9:00 - 14:30 hodin).
  • Program pro veřejnost odstartuje indiánský workshop Jak si vyrobit lapač snů v 15 hodin. Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin.
  • Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava příběhů z Afriky a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O.

Vstup je zdarma.

Záštitu nad šestým ročníkem akce převzal primátor města Hradec Králové.

Festival pořádají: Integrační centrum pro cizince Diecézní charity HK ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., KURO HK, MKI Klíč a Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Více také zde a na www.facebook.com/cizincihradec.