Na Setkání národů se bude tančit pro planetu
31. října 2019 AKTUALITY

Na Setkání národů se bude tančit pro planetu

„Jsme různí, ale jsme z jedné planety, kterou je potřeba chránit,“ bude hlavním mottem hradeckého festivalu Setkání národů, jímž posedmé ožije Velký sál Adalbertina (ČSA 300) ve středu 13. listopadu od 9 do 19 hod. Návštěvníky čeká přehlídka cizokrajné hudby, tance, umění a etnické ochutnávky tentokrát v ekologickém duchu. Třicet afrických bubnů rozezní a zatančí Camara z Guineje a Roben ze Zimbabwe. V programu vystoupí také interpreti z Vietnamu, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Festival nově doprovodí výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Záštitu nad sedmým ročníkem akce převzal primátor města Hradec Králové prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

V jeden den projít až tři desítky zemí napříč kontinenty. Poznat umění a zvyky cizinců různých kultur, kteří v Česku žijí, pracují anebo studují. To vše vám umožní hradecký festival Setkání národů, který každoročně pořádá Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové spolu s partnery. Tento rok se poprvé představí Chile, Filipíny, Írán nebo Ázerbájdžán.

V dopoledním programu si žáci a studenti osmi hradeckých škol vyzkouší africké tance nebo hru na bubny, a také představí svá krátká videa na téma „Jak můžeme přispět ke zdravé planetě“ (9:00 - 14:30). Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin. Z Evropanů se letos představí Arméni, Bělorusové, Bulhaři, Češi, Portugalci, Rusové, Slovinci nebo Ukrajinci. Americký kontinent budou prezentovat Brazílie, Bolívie, Chile, Kolumbie, Mexiko a Peru. Asii pak například Filipíny, Írán, Kyrgyzstán, Pákistán, Sýrie nebo Vietnam. Afriku zastoupí Eritrea, Etiopie a Nigérie.

Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O.

Festival pořádají: Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n/O, MKI Klíč, Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ, Královéhradeckou provozní, a.s. a ZOO Dvůr Králové n/L.

Stáhněte si program letošní ročníku festivalu! Vstup je zdarma. (změna programu vyhrazena)

Pozvěte i své přátele a sdílejte událost https://www.facebook.com/events/2563174247129104/ na vašem facebooku. Děkujeme!

Přidejte se, letos tančíme pro planetu!

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/20/01 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond