Historická prohlídka Prahy 21.05.2023
24. května 2023 AKTUALITY

Historická prohlídka Prahy 21.05.2023

V neděli 21. 5. 2023 cizinci poznávali Prahu, která je velmi zaujala. Výlet byl určený pro cizince, kteří s námi žijí v ČR dlouhodobě a rozumí dobře česky. Měli jsme jedinečnou možnost poznat Prahu z hlediska části její famózní historie a poznat osud národních hrdinů.

Blíží se výročí operace "Anthropoid" a my jsme zavítali do Národního památníku hrdinů heydrichiády, abychom viděli dokumentární film o významných českých odbojářích a prohlédli si kryptu kostela a kostel sv. Cyrila a Metoděje. Cizinci ocenili na závěr expozici věnovanou operaci Anthropoid. Zde se 21 nocí ukrývalo sedm parašutistů po atentátu na Reinharda Heydricha, kteří zde 18. června 1942 svedli svůj poslední boj. Vzdali jsme památku padlým národním hrdinům a výlet jsme zakončili epickou klidnou plavbou od Čechova mostu do zákoutí pražské Čertovky a zpět. Na lodi probíhal stručný výklad pražských památek situaovaných na pravém a levém břehu Vltavy. Nejvíce cizinci ocenili Pražský hrad, kanál Čertovka a Karlův most.

Zpáteční cestu jsme využili k návštěvě Pražského orloje, aby cizinci viděli světově známé středověké astronomické hodiny umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice v Praze.