Koncert Vděčná srdce
September 21, 2022 NEWS

Koncert Vděčná srdce

Koncert Vděčná srdce, který v sobotu 10. září v Jiráskových sadech uspořádaly Regionální ukrajinský spolek ve východních Čechách a Integrační centrum pro cizince hradecké Diecézní charity, byl především poděkováním všem Hradečákům a Česku za pomoc válečným uprchlíkům z Ukrajiny. 

Akce se konala v rámci tradičních Dnů ukrajinské kultury v Hradci Králové pod záštitou primátora prof. Alexandra Hrabálka, který návštěvníky koncertu v úvodu pozdravil. O pomoci Charity hovořila a přítomné povzbudila také ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Ing. Anna Maclová.

Na pódiu vystoupili ukrajinští i čeští umělci. Za Ukrajinu to byly soubor Veselka, který tvoří děti válečných uprchlíků, nebo soubory Radist a Nytočka Rodovodu. Zasloužený aplaus sklidila i hradecká taneční skupina Flamenco La pasión. Publikum rozezpíval a roztančil také český písničkář Pavel Helan s mladou zpěvačkou Katjou z Ukrajiny.

V doprovodném programu si mohli návštěvníci prohlédnout ukrajinské lidové kroje, výšivky nebo ručně malovanou keramiku. Lidé také obdivovali výstavu originálních obrazů paní Haliny původem z Ukrajiny. Děti si i navzdory deštivému počasí užily tvůrčí workshopy, hry a soutěže.

A všechny účastníky spojovalo jedno veliké a několikrát i vyslovené přání, aby už nespravedlivá válka na Ukrajině skončila.

Více informací o dalších akcích Dnů ukrajinské kultury v Hradci Králové najdete zde.

Fotogalerie