Nhiệm vụ của chúng tôi

Giúp đỡ người ngoại quốc

 

tìm được ở chỗ chúng tôi

 

quê hương mới

Tư vấn

Chúng tôi tư vấn cho bạn

giải quyết các vấn đề của bạn như thế nào

 

Chúng tôi giúp đỡ bạn

khi tiếp xúc với công sở

Khoá học tiếng Séc

Các bạn học tiếng Séc với chúng tôi

 

Các bạn cùng chúng tôi vượt qua raò cản về tiếng

Hoạt động

Các bạn không ngồi ở nhà

và các bạn làm quen với các bạn mới

 

Chúng ta cùng làm quen

Tình nguyện

Các bạn sẽ nhận được bạn người Séc, người mà sẽ giúp đỡ bạn

 

Bạn hãy tham gia vào chương trình RAFAEL, giúp đỡ người nước ngoài

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Oblíbená písnička „Dělání, dělání“ ze známé české pohádky byla hlavním mottem letního dětského tábora, který v červenci uspořádalo hradecké Integrační centrum pro cizince v Neratově u Bartošovic v Orlických horách. Letos se ho zúčastnily bezmála tři desítky dětí původem z Ukrajiny, Ruska, Sýrie, Česka a dalších zemí.

Vedle nácviku pohádkového divadla byly táborové aktivity zaměřeny také na poznávání přírody, sportovní dovednosti, zručnost a tvůrčí dílny.

První den po seznamovacích hrách a soutěžích v přírodě se děti učily text ústřední písničky „Dělání, dělání“.

Hned druhý den se pustily do úklidu lesa a osady Neratov, která se nachází na česko-polském pomezí a o její obnovu se zasloužila hlavně organizace Sdružení Neratov. Od svých vedoucích se děti také dozvěděly zajímavosti o dramatické historii tohoto poutního místa, které před II. světovou válkou obývali převážně Němci. Odpolední hry a soutěže venku vystřídalo za bouřky společné tvoření v šicí dílně.

Hlavním úkolem třetího dne byla příprava divadelního představení. Děti zapojily veškerou svou fantazii, dokázaly si samy napsat scénář, zrežírovat a zahrát vlastní pohádkový příběh. Zvládly si i vyrobit jednoduché kostýmy. Po náročném dni si pak všichni užili večerní táborák. Zazpívali si české písničky za doprovodu kytary a došlo i na společný tanec především díky temperamentu dětí ze Sýrie.

Poslední den si kluci a holky prohlédli místní farmu a zahradnictví, kde se učili rozeznávat květiny a bylinky. Deštivé odpoledne pak strávili malováním dojmů z tábora a v závěru proběhlo vyhodnocení soutěží.

Na táboře se sešly děti různých národností, které se brzy skamarádily při společných aktivitách. Odnesly si spoustu zážitků i nových poznatků a mnohé by chtěli tábor ještě prodloužit.

„Tábor se mi moc líbil, ale byl krátký. Chtěl bych tam být déle. Nejvíc se mi líbily hry, divadlo a písničky. Také jídlo bylo výborné a příroda i ubytování,“ hodnotí letošní prázdninový pobyt Jan Allaham ze Sýrie.

Foto: Nataliya Dotsenko - Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen v Neratově v Orlických horách.

Các bạn hãy hỗ trợ chúng tôi