НАША МИССИЯ

 

 

МЫ ПОМОЖЕМ ВАМ

 

НАЙТИ ЗДЕСЬ

 

ВТОРОЙ ДОМ!

КОНСУЛЬТАЦИИ

 

МЫ ГОТОВЫ ДАТЬ КВАЛИФИЦИРОВАННЫЕ СОВЕТЫ ДЛЯ РЕШЕНИЯ ВАШИХ ПРОБЛЕМ

 

МЫ ПОМОЖЕМ ВАМ 

В СЛУЧАЕ ОБРАЩЕНИЯ

В УЧРЕЖДЕНИЯ

КУРСЫ

 

ВЫУЧИТЕ С НАМИ

ЧЕШСКИЙ ЯЗЫК

 

ПРЕОДОЛЕЙТЕ С НАМИ

ЯЗЫКОВЫЙ БАРЬЕР

МЕРОПРИЯТИЯ

 

ПРИХОДИТЕ К НАМ

И ПОЗНАКОМЬТЕСЬ

С НОВЫМИ ДРУЗЬЯМИ

 

ДАВАЙТЕ ПОЗНАКОМИМСЯ!

ВОЛОНТЁРСТВО

 

НАЙДИ ЧЕШСКОГО ДРУГА, КОТОРЫЙ ТЕБЕ ПОМОЖЕТ

 

ВОСПОЛЬЗУЙСЯ ПОМОЩЬЮ ВОЛОНТЁРА И ПРИОБЩАЙСЯ К ПРОГРАММЕ РАФАЭЛЬ

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Oblíbená písnička „Dělání, dělání“ ze známé české pohádky byla hlavním mottem letního dětského tábora, který v červenci uspořádalo hradecké Integrační centrum pro cizince v Neratově u Bartošovic v Orlických horách. Letos se ho zúčastnily bezmála tři desítky dětí původem z Ukrajiny, Ruska, Sýrie, Česka a dalších zemí.

Vedle nácviku pohádkového divadla byly táborové aktivity zaměřeny také na poznávání přírody, sportovní dovednosti, zručnost a tvůrčí dílny.

První den po seznamovacích hrách a soutěžích v přírodě se děti učily text ústřední písničky „Dělání, dělání“.

Hned druhý den se pustily do úklidu lesa a osady Neratov, která se nachází na česko-polském pomezí a o její obnovu se zasloužila hlavně organizace Sdružení Neratov. Od svých vedoucích se děti také dozvěděly zajímavosti o dramatické historii tohoto poutního místa, které před II. světovou válkou obývali převážně Němci. Odpolední hry a soutěže venku vystřídalo za bouřky společné tvoření v šicí dílně.

Hlavním úkolem třetího dne byla příprava divadelního představení. Děti zapojily veškerou svou fantazii, dokázaly si samy napsat scénář, zrežírovat a zahrát vlastní pohádkový příběh. Zvládly si i vyrobit jednoduché kostýmy. Po náročném dni si pak všichni užili večerní táborák. Zazpívali si české písničky za doprovodu kytary a došlo i na společný tanec především díky temperamentu dětí ze Sýrie.

Poslední den si kluci a holky prohlédli místní farmu a zahradnictví, kde se učili rozeznávat květiny a bylinky. Deštivé odpoledne pak strávili malováním dojmů z tábora a v závěru proběhlo vyhodnocení soutěží.

Na táboře se sešly děti různých národností, které se brzy skamarádily při společných aktivitách. Odnesly si spoustu zážitků i nových poznatků a mnohé by chtěli tábor ještě prodloužit.

„Tábor se mi moc líbil, ale byl krátký. Chtěl bych tam být déle. Nejvíc se mi líbily hry, divadlo a písničky. Také jídlo bylo výborné a příroda i ubytování,“ hodnotí letošní prázdninový pobyt Jan Allaham ze Sýrie.

Foto: Nataliya Dotsenko - Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen v Neratově v Orlických horách.

ПОДДЕРЖИТЕ НАС!