Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Letní příměstský tábor 2015

V červenci uspořádalo Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové pro děti Příměstský tábor á la ŽIVOT VE STŘEDOMOŘÍ, který proběhl od 7. do 10. 7. 2015 ve spolupráci s organizací KURO Hradec Králové. Tábora se zúčastnilo 25 dětí z Ukrajiny, Sýrie, Kyrgyzstánu, Abcházie i ČR. Program a dozor zajišťovali vedle vedoucí tábora také dobrovolníci z Itálie a Španělska spolu s českým zkušeným animátorem.

První den dopoledne byl na programu kuchařský workshop od Středozemního moře. Děti vyráběly z tamního ovoce a zeleniny chutné saláty i různá zvířátka. Parné odpoledne patřilo koupání a sportu na hradecké Flošně. Druhý den se soutěžilo v Grand Prix v areálu Stříbrného rybníku a děti se také učily jak poskytnout první pomoc. Další den se táborníci vydali za poznáním cizokrajných zvířat do ZOOPARKU ve Stěžerech a odpoledne se utkali ve vědomostních, jazykových a výtvarných soutěžích. Poslední den si kluci a holky užili divadelní hrátky na Stříbrném rybníce. V herecké průpravě se učili projevovat a rozeznávat emoce, sehrát scénky z různých oblastí (u lékaře, v letadle, v obchodě nebo ve škole), pracovat s mimikou a intonací hlasu. Všichni si také vyrobili svého maňáska pro loutkové divadlo, kterému přihlíželi i návštěvníci kempu. Závěr patřil táboráku, u kterého děti ze souboru Světáci zahrály jako dárek a poděkování animátorům divadelní představení O přátelství.

Na táboře se sešly děti různého věku a národností, které se brzy skamarádily při společném programu a z tábora si odnesly spoustu nových zážitků i poznatků.       

     

.

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.