Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Vernisáž výstavy fotografií Nataliye Yashchuk

Ve čtvrtek 21. 8. 2014 byla v prostorách Integračního centra Hradec Králové zahájena výstava fotografií cizinců, které nafotila Nataliya Yashchuk původem z Ukrajiny. Mladá fotografka žije v České republice 11 let. Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, bydlí a pracuje v Praze. Má spoustu koníčků, ale nejraději ze všeho fotí lidi. Svým fotoaparátem zachytila tváře i příběhy více než třiceti cizinců z různých zemí a kontinentů, kteří k nám přišli za prací, studiem, za poznáním i za láskou nebo uměním. Vernisáž doprovázelo hudební vystoupení italské zpěvačky a hudebnice Giulie Catania. Nechyběly ani výtečné etnické ochutnávky.

Autorka fotografií Nataliya Yashchuk vyjádřila na vernisáži radost a poděkování z realizace výstavy. Setkání s cizinci, které nafotila, pro ni byla obohacující. Je velmi komunikativní a neměla problém s nimi navázat kontakt. Domlouvala se většinou anglicky nebo rusky. V mnohém jí pomohly i moderní technologie, nejvíce facebook. Je vděčná za všechna setkání. Nejsilnější pro ni byl rozhovor s Američanem, který se tehdy vrátil z její rodné Ukrajiny a vyprávěl jí o pohnutých událostech na Kyjevském Majdanu.

Vernisáž uspořádal Dámský klub při Integračním centru pro cizince Hradec Králové pod vedením paní Nataliye Dotsenko. Výstava fotografií a příběhů cizinců potrvá až do 21. 10. 2014, kdy budou v Hradci Králové probíhat Dny ukrajinské kultury.