Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Přednáška o Bolívii

Latinskoamerickou Bolívii návštěvníkům z řad Čechů i cizinců poutavě představila děkanka Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D., ve své přednášce na téma "Politická a turistická (Evo)luce v Bolívii", která se uskutečnila ve čtvrtek 20. 2. 2014 vpodvečer v učebně FF UHK. Přednáška zahájila vzdělávací cyklus pro širokou veřejnost, který nově tento rok připravilo hradecké Integrační centrum pro cizince ve spolupráci s Filozofickou fakultou UHK.

Paní děkanka Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová na přednášce o své oblíbené Bolívii, jedné z oblastí domorodé Latinské Ameriky, posluchačům přiblížila její krásy cestovatelské i přírodní a pohovořila také o zajímavostech z politického života této fascinující země, do které se již více než patnáct let pravidelně a ráda vrací.

Mgr. et Mgr. Pavlína Springerová, Ph.D. přibližuje Bolívii studentům Filozofické fakulty UHK nejen v rámci přednášek magisterského studijního oboru Politologie - Latinskoamerická studia a doktorského studijního oboru Latinskoamerická studia, ale i díky jedinečným mobilitním programům směřovaným právě do latinskoamerického regionu. Pavlína Springerová publikovala o tamní politice i řadu odborných článků a knih.

Návštěvníci přednášky si také mohli prohlédnout tradiční předměty, hudební nástroje, oděvy i ukázky plodin z Bolívie, které zde vystavovala paní Zajda Karaba, původem z této latinskoamerické země. Paní Zajda žije v ČR už několik let, založila tu rodinu a v hradeckém Centru pro cizince navštěvuje kurzy češtiny.

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.