Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Setkání národů 2013

Na festivalu Setkání národů, který proběhl 12. 11. v hradeckém Adalbertinu, se veřejnosti představilo 27 zemí čtyř kontinentů – Evropy, Asie, Afriky a Ameriky. Svou kulturu a tradice tu prezentovali cizinci, kteří žijí, pracují anebo studují v našem kraji. Slavnostního zahájení se zúčastnili hosté jako ing. Anna Maclová, náměstkyně primátora Města Hradec Králové, PaedDr. Mgr. Josef Lukášek, radní Královéhradeckého kraje, a RNDr. Jiří Stejskal, ředitel Diecézní charity HK. Na festival dorazilo také přes 600 žáků a studentů hradeckých ZŠ a SŠ, kteří soutěžili v poznávacím kvízu o vstupenky na představení v Klicperově divadle. V doprovodném programu a na na závěrečném koncertu a jam session vystoupili americký saxofonista a zpěvák David Wiljo Kangas, italská zpěvačka Giulia Catania, kapela MBUNDA AFRIKA z Konga a další interpreti.

Ukázky národní hudby, zpěvu i tance předvedly divákům v doprovodném programu na jevišti Arménie, Rusko, Ukrajina, Itálie, USA, Latinská Amerika, Vietnam a africké Kongo. Návštěvníci festivalu si také mohli prohlédnout, u indického stánku i vyzkoušet, národní kostýmy – například japonské kimono, indické sárí, mexické sombrero, ukrajinské a ruské kroje nebo tradiční vietnamský oděv. Nechyběly ani ochutnávky národních jídel – arménská pachlava, banánové koblihy z Konga, japonské sushi nebo mexické tacos, a ukázky tradičních výrobků. Lidé obdivovali také originální umělecké dřevořezby z dílny Bagdasara Chanbekjana, původem z Arménie, nebo obrazy a výtvarné výrobky uprchlíků z kosteleckého Pobytového střediska MV ČR.

Akci uspořádalo Integrační centrum pro cizince při Diecézní charitě HK se zahraničními studenty hradeckých univerzit UHK a Lékařskou fakultou UK a se SUZ MV ČR – Pobytovým střediskem Kostelec n. O. díky finanční podpoře Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí a Statutárního města Hradec Králové.

Foto: Luděk Bárta

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.