Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Letní víkendovka pro rodiče s dětmi 2013

Víkend plný zábavy a dobrodružství pro rodiny s dětmi uspořádalo Integrační centrum pro cizince Hradec Králové v červenci 6. - 7. 7. 2013 v Hradci Králové a okolí.

Rodiče s dětmi z řad cizinců i Čechů se sešli v sobotu 6. 7. před polednem na Stříbrném rybníce, odkud společně vyrazili do Lanového centra. Lanová dráha byla rozdělena pro malé i velké děti a dospělé, a tak si své dovednosti a sílu mohli vyzkoušet účastníci všech věkových kategorií. Rodiče a děti využili také doprovodných atrakcí – zastříleli si lukem, zaskákali na trampolíně, zdolali horolezeckou stěnu, zahráli si minigolf atd.

Po společné svačině následovala další aktivní zábava. Tři animátoři - Artem Evsin a Michal a Pavel Kopczykovi - pro děti připravili soutěže se sladkou odměnou pro vítěze – hru na slepou bábu, slalomovou dráhu, běh s míčkem, skok přes švihadlo atd.

Během odpoledne se děti naučily také typické české dětské hry – Cukr, káva, limonáda; Honzo, vstávej; Zlatá brána; Polívka se vaří; vybíjená. Některých her se účastnili i rodiče – Všechno lítá, co peří má; Slovní fotbal. Mezitím se vyčasilo, a tak došlo i na slibované koupání v rybníce.

Vpodvečer proběhla výuka žonglování pod vedením Pavly Kolmanové a jejího kolegy Vojty. Svou zručnost si vyzkoušeli děti i dospělí.

Druhý den v neděli 7. 7. dopoledne účastníky přivítala "královna Eliška" u Bílé věže na Velkém náměstí v Hradci Králové. Poprosila děti, aby jí pomohly najít ztracený poklad. Pomocí mapky hledali soutěžící významné historické objekty města Hradec Králové a u nich schovaný úkol, který je po vyplnění posouval dál. Konec hry "O poklad královny Elišky" byl v Integračním centru, kde na všechny čekalo občerstvení a vyhodnocení. Všechny děti dostaly drobné dárky.

Zbytek neděle strávili rodiče a děti na městském koupališti Flošna. Využili dosyta všech atrakcí, zahráli si míčové hry a utužili přátelské kontakty, které během víkendu navázali.

Víkendového pobytu se zúčastnilo 32 rodičů s dětmi z řad cizinců i Čechů, kteří se na začátku neznali, ale v průběhu pobytu se učili pamatovat si navzájem svá jména a na konci víkendu se loučili jako velcí kamarádi, a to jak mezi dětmi, tak mezi dospělými, napříč generacemi. Všichni se už těší na další akce pro rodiče s dětmi.

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.