Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Čeština jako evropský jazyk 26. 9. 2013

„Čeština jako evropský jazyk“ je název akce, kterou uspořádalo Integrační centrum pro cizince při Diecézní charitě Hradec Králové 26. 9. 2013 v hradeckém Adalbertinu u příležitosti Dne Charity (27. 9.) a Evropského dne jazyků (26. 9.).

V úvodu vedoucí Centra pro cizince ing. Jan Kočí představil činnost hradecké Diecézní charity. V programu cizinci i Češi prezentovali českou kulturu – hudbu, tanec, poezii, hádanky i českou kuchyni. Jak zvládají české jazykolamy, předvedli přítomným cizinci z Holandska, Vietnamu, Kolumbie nebo Ruska, kteří navštěvují integrační kurzy češtiny. Zasloužený aplaus diváků sklidila hudební a taneční vystoupení nedávno otevřeného Dětského klubu a Tanečního kurzu, které vede všestranná studentka Oxana Evsina původem z Ruska. Na akci se představila i další centra Diecézní charity HK – Dobrovolnické centrum a Adopce na dálku.  Dobrovolník Jirka, který doučuje češtinu hned čtyři cizince, si se studenty Lilian z Burudni a Mahdim z Afganistanu, připravili několik českých jazykolamů a prezentaci pozoruhodných zajímavostí Hradce Králové a okolí.

V závěru večera byla představena nová učebnice češtiny a CD pro rusky mluvící cizince s názvem „Žijeme v Česku, umíme česky!“, kterou napsala Bc. Vlaďka Dobešová. Kniha vychází z kurzů češtiny pro cizince, které pořádá Diecézní charita HK od roku 2006. Doprovodné CD s texty a písničkami k této učebnici natočili herci Pavla Tomicová, Ondřej Malý, Miroslav Zavičár a Jan Sklenář z Klicperova divadla, Jaroslav Pokorný a Tereza Vodochodská z Divadla Jesličky. Po ukázce pohádky ze zmíněného CD se herci z Divadla Jesličky pan Jaroslav Pokorný a Tereza Vodochodská ujali role učitelů a společně s návštěvníky akce vyzkoušeli několik cvičení a vyluštili doplňovačky z nové učebnice.

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.