Our mission

 

WE HELP FOREIGNERS

 

TO FIND NEW HOME

 

IN OUR COUNTRY

Counselling

 

WE ADVICE YOU

HOW TO RESOLVE

YOUR PROBLEM

 

WE HELP YOU

AT DEELING

WITH AUTHORITIES

Czech courses

 

LEARN CZECH LANGUAGE

WITH US

 

OVERCOME WITH US

A LANGUAGE BARRIER

Events

 

DON´T STAY AT HOME

AND MEET NEW FRIENDS

 

LET´S GET TO KNOW EACH OTHER

Volunteering

 

GET A CZECH FRIEND,

WHO WILL HELP YOU

 

JOIN OUR PROGRAM RAFAEL,

WHICH HELPS FOREIGNERS

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen

Oblíbená písnička „Dělání, dělání“ ze známé české pohádky byla hlavním mottem letního dětského tábora, který v červenci uspořádalo hradecké Integrační centrum pro cizince v Neratově u Bartošovic v Orlických horách. Letos se ho zúčastnily bezmála tři desítky dětí původem z Ukrajiny, Ruska, Sýrie, Česka a dalších zemí.

Vedle nácviku pohádkového divadla byly táborové aktivity zaměřeny také na poznávání přírody, sportovní dovednosti, zručnost a tvůrčí dílny.

První den po seznamovacích hrách a soutěžích v přírodě se děti učily text ústřední písničky „Dělání, dělání“.

Hned druhý den se pustily do úklidu lesa a osady Neratov, která se nachází na česko-polském pomezí a o její obnovu se zasloužila hlavně organizace Sdružení Neratov. Od svých vedoucích se děti také dozvěděly zajímavosti o dramatické historii tohoto poutního místa, které před II. světovou válkou obývali převážně Němci. Odpolední hry a soutěže venku vystřídalo za bouřky společné tvoření v šicí dílně.

Hlavním úkolem třetího dne byla příprava divadelního představení. Děti zapojily veškerou svou fantazii, dokázaly si samy napsat scénář, zrežírovat a zahrát vlastní pohádkový příběh. Zvládly si i vyrobit jednoduché kostýmy. Po náročném dni si pak všichni užili večerní táborák. Zazpívali si české písničky za doprovodu kytary a došlo i na společný tanec především díky temperamentu dětí ze Sýrie.

Poslední den si kluci a holky prohlédli místní farmu a zahradnictví, kde se učili rozeznávat květiny a bylinky. Deštivé odpoledne pak strávili malováním dojmů z tábora a v závěru proběhlo vyhodnocení soutěží.

Na táboře se sešly děti různých národností, které se brzy skamarádily při společných aktivitách. Odnesly si spoustu zážitků i nových poznatků a mnohé by chtěli tábor ještě prodloužit.

„Tábor se mi moc líbil, ale byl krátký. Chtěl bych tam být déle. Nejvíc se mi líbily hry, divadlo a písničky. Také jídlo bylo výborné a příroda i ubytování,“ hodnotí letošní prázdninový pobyt Jan Allaham ze Sýrie.

Foto: Nataliya Dotsenko - Prázdninový tábor ve znamení pohádkových dílen v Neratově v Orlických horách.

You can support us