Our mission

 

WE HELP FOREIGNERS

 

TO FIND NEW HOME

 

IN OUR COUNTRY

Counselling

 

WE ADVICE YOU

HOW TO RESOLVE

YOUR PROBLEM

 

WE HELP YOU

AT DEELING

WITH AUTHORITIES

Czech courses

 

LEARN CZECH LANGUAGE

WITH US

 

OVERCOME WITH US

A LANGUAGE BARRIER

Events

 

DON´T STAY AT HOME

AND MEET NEW FRIENDS

 

LET´S GET TO KNOW EACH OTHER

Volunteering

 

GET A CZECH FRIEND,

WHO WILL HELP YOU

 

JOIN OUR PROGRAM RAFAEL,

WHICH HELPS FOREIGNERS

Letošní Setkání národů bude žít hlavně tancem

Letošní Setkání národů bude žít hlavně tancem

„Tanec sbližuje“ je mottem letošního festivalu Setkání národů, kterým už popáté ožije hradecké Adalbertinum ve čtvrtek 9. listopadu od 9 do 19 hod. Připravili jsme pro vás přehlídku cizokrajné hudby, tance, umění a také národní kuchyně. Argentinské tango, dominikánskou salsu, africký anebo orientální tanec, to vše si můžete i vyzkoušet. Svou kulturu představí přes dvě desítky zemí ze čtyř kontinentů. Záštitu nad akcí převzal primátor MUDr. Zdeněk Fink. Přijďte se podívat!

Setkání národů 2017Program

Letos se můžete těšit na dominikánskou salsu v podání tanečníka jménem Anibal Brito Rosario, v africkém rytmu zatančí Camara Mamadouba z Rovníkové Guineje, orientální tanec vám předvede Yola Mosa původem ze Sýrie, argentinské tango vystřihne tanečník Igor Sitchuk. Dále v programu vystoupí interpreti z Ruska, Ukrajiny, Arménie a Kuby.

Na festivale máte jedinečnou příležitost poznat národní tradice, umění a zvyky cizinců z různých zemí, kteří u nás žijí, pracují anebo studují. Dopoledne je určeno žákům a studentům škol, kteří si také budou moci prověřit své znalosti v poznávacím kvízu (9:00 - 14:30).

Odpolední program pro veřejnost začíná v 15:00 hod., kulturní program na pódiu v 17:00 hod.

Nenechte si ujít také doprovodné výstavy výtvarné tvorby cizinců z POS MVČR Kostelec n.O. a obrazů žáků ZUŠ Habrmanova HK.

Na jednom místě můžete projít téměř celý svět

Letos se poprvé představí Portugalsko, Indonésie nebo Keňa. Afriku ještě zastoupí Uganda, Etiopie, Ghana a Eritrea. Americký kontinent budou prezentovat Brazílie, Kolumbie, Peru, Mexiko a Bolívie. Asii například také Sýrie, Vietnam, Mongolsko a Kyrgyzstán. Z evropských národů se dále představí Rusové, Ukrajinci, Arméni, Bělorusové, Moldavané, Bulhaři nebo Srbové. Nebude chybět ani český stánek.

Pořádají: Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., ZUŠ Habrmanova Hradec Králové, KURO Hradec Králové, MKI Klíč a Regionálním ukrajinským spolkem ve východních Čechách.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Vstup je zdarma (změna programu je vyhrazena).

Program si můžete stáhnout zde.

Přijďte se podívat!
You can support us