Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Ukrajinci v září představí svou kulturu v Hradci Králové

Ukrajinci v září představí svou kulturu v Hradci Králové

Výstavy, výtvarné workshopy, koncert, promítání nebo besedy nabídnou letošní Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové a v našem kraji, které budou zahájeny v pondělí 18. září. Přijďte se podívat!

Pátý ročník zahájí mezinárodní tematický plenér malířů Hradecký salón 2017 v pondělí 18. 9. v 15 hod. v muzeu ukrajinské sochařky Inny Kolomijec v Železnici u Jičína, kde se setkají umělci z Ukrajiny, Polska a Hradecka.

Jejich obrazy budou poté vystaveny v Kině Bio Central od 22. 9. do 1. 10. 2017. Příznivci výtvarného umění jsou srdečně zváni na vernisáž výstavy v pátek 22. 9. od 16 hod. a promítání nového filmu Trpká úroda (2017) o hladomoru na Ukrajině (od 18:30 hod.).

Na uměleckých workshopech s ukrajinskými malíři si účastníci budou moci vyzkoušet rozmanité výtvarné techniky. První proběhne v úterý 19. 9. pro žáky v ZUŠ Habrmanova a další ve středu 20. 9. pro rodiče a děti v Integračním centru pro cizince.

V sobotu 23. 9. od 17 hod. bude hradecké Adalbertinum hostit koncert Hudba mého srdce, kde se představí ukrajinské hudební soubory a folklór. V neděli 24. 9. od 16 hod. se uskuteční setkání s Igorem Kostrominym, ukrajinským novinářem, fotografem, básníkem a písničkářem z Charkova. O Ukrajincích v Čechách i na Moravě bude přednášet profesor Bohdan Zilynský v úterý 24. 10. od 17 hod. na Univerzitě Hradec Králové.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Bližší informace a program naleznete zde. 

Kontakt: Nataliya Dotsenko, nataliya.dotsenko@hk.caritas.cz, tel. 492 604 940, 731 402 293 (606 042 305).

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond