Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Pořád se něco děje

Pestrost zimních svátků slovanského světa okusili návštěvníci první akce Integračního centra pro cizince v Hradci Králové v pátek 18. 1. 2013.

Paní Natalii Dotsenko a Anně Evsině pozvání neodmítli ani Mikuláš a čertík, ani Santa Claus, a tak se přidali k Dědu Mrázovi a Sněhurce, typickým postavám pravoslavných zemí, kde se vánoční svátky slaví až v novém roce.

„Všichni, co tady žijeme,“ říká za své přátele z rusky mluvících zemí pan Sergej Taleev, „máme rádi Vánoce. Začínáme je slavit s vámi už s Mikulášem, prožíváme s vámi advent, Štědrý den i Silvestr. A pak pokračujeme našimi svátky, narození Krista slavíme večer 6. ledna, Starý Nový rok ze 13. na 14. ledna… je to opravdu krásné sváteční období, pořád se něco děje.“ 

Večerem zněly koledy, Jingle Bells a klasická ruská vánoční melodie, kterou i u nás dobře známe – Vyrostla štíhlá jedlička… Nálada byla příjemná a uvolněná a mezi hosty se kromě lidí z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Arménie a domácích Čechů dobře bavila i paní Zajda Karabová původem z Bolívie.  

„Všichni už se teď těšíme na další akci, která proběhne 28. 2. v Adalbertinu. Představí se v ní všem cizincům Česká republika,“ říká krásná a sympatická Sněhurka. Sněhurka je v civilu Oxana Evsina, studentka pedagogické fakulty UHK.

Vlaďka Dobešová

Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.