Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Na Setkání národů se bude tančit pro planetu

Na Setkání národů se bude tančit pro planetu

„Jsme různí, ale jsme z jedné planety, kterou je potřeba chránit,“ bude hlavním mottem hradeckého festivalu Setkání národů, jímž posedmé ožije Velký sál Adalbertina (ČSA 300) ve středu 13. listopadu od 9 do 19 hod. Návštěvníky čeká přehlídka cizokrajné hudby, tance, umění a etnické ochutnávky tentokrát v ekologickém duchu. Třicet afrických bubnů rozezní a zatančí Camara z Guineje a Roben ze Zimbabwe. V programu vystoupí také interpreti z Vietnamu, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Festival nově doprovodí výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem.

Záštitu nad sedmým ročníkem akce převzal primátor města Hradec Králové prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

V jeden den projít až tři desítky zemí napříč kontinenty. Poznat umění a zvyky cizinců různých kultur, kteří v Česku žijí, pracují anebo studují. To vše vám umožní hradecký festival Setkání národů, který každoročně pořádá Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové spolu s partnery. Tento rok se poprvé představí Chile, Filipíny, Írán nebo Ázerbájdžán.

V dopoledním programu si žáci a studenti osmi hradeckých škol vyzkouší africké tance nebo hru na bubny, a také představí svá krátká videa na téma „Jak můžeme přispět ke zdravé planetě“ (9:00 - 14:30). Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin. Z Evropanů se letos představí Arméni, Bělorusové, Bulhaři, Češi, Portugalci, Rusové, Slovinci nebo Ukrajinci. Americký kontinent budou prezentovat Brazílie, Bolívie, Chile, Kolumbie, Mexiko a Peru. Asii pak například Filipíny, Írán, Kyrgyzstán, Pákistán, Sýrie nebo Vietnam. Afriku zastoupí Eritrea, Etiopie a Nigérie.

Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava „Umění v Zimbabwe“ ze ZOO Dvůr Králové nad Labem a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O.

Festival pořádají: Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n/O, MKI Klíč, Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ, Královéhradeckou provozní, a.s. a ZOO Dvůr Králové n/L.

Stáhněte si program letošní ročníku festivalu! Vstup je zdarma. (změna programu vyhrazena)

Pozvěte i své přátele a sdílejte událost https://www.facebook.com/events/2563174247129104/ na vašem facebooku. Děkujeme!

Přidejte se, letos tančíme pro planetu!

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/20/01 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond

Související akce

Setkání národů 2019 (13. 11. 2019, 09:00 — 13. 11. 2019, 19:00)