Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Na Setkání národů představí svou zemi cizinci, kteří žijí mezi námi

Na Setkání národů představí svou zemi cizinci, kteří žijí mezi námi

Přehlídku cizokrajné hudby, tance, umění i kuchyně, ale také etnické workshopy a výstavy, to vše můžete zažít na letošním festivalu Setkání národů v úterý 13. listopadu v hradeckém Adalbertinu. Poprvé se budou prezentovat Argentina, Venezuela, Francie nebo Slovinsko. V programu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, tanečník Gerandy z Kuby, hudebník Camara z  africké Guineje a interpreti ze Sýrie, Vietnamu i dalších zemí. Festival doprovodí také výstava příběhů z africké osady Mayukwayukwa v Zambii, kde pomáhá i Charita ČR.

Záštitu nad akcí převzal primátor města Hradec Králové. Na slavnostní zahájení přislíbili účast rovněž hejtman PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a ředitel hradecké Diecézní charity RNDr. Jiří Stejskal.

Na Setkání národů můžete v jeden den doslova projít bezmála tři desítky zemí napříč různými kontinenty. Je to jedinečná příležitost, jak poznat tradice, umění a zvyky cizinců z různých zemí, kteří u nás žijí, pracují anebo studují. Přijďte se podívat!

V dopoledním interaktivním programu pro školy si žáci vyzkouší cizokrajné tance a společně budou tvořit živé obrazy pod vedením svých průvodců z různých kontinentů (9:00 - 14:30 hodin).

Program pro veřejnost odstartuje indiánský workshop Jak si vyrobit lapač snů v 15 hodin. Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin, na kterém vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, tanečník Gerandy z Kuby, africký hudebník Camara z Rovníkové Guineje a další interpreti ze Sýrie, Vietnamu, USA, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Zazní také česká hudba u příležitosti 100. výročí naší republiky.

Z evropských národů se letos představí Rusové, Ukrajinci, Arméni, Bělorusové, Bulhaři, Slovinci, Francouzi, Italové, Portugalci nebo Finové. Americký kontinent budou prezentovat Peru, Bolívie, Kolumbie, Venezuela, Argentina, Nicaragua a Ekvádor. Asii pak například Sýrie, Vietnam, Malajsie, Japonsko a Kyrgyzstán. Afriku zastoupí země jako Uganda, Keňa, Ghana nebo Eritrea. Nebude chybět ani český stánek.

Vstup je zdarma (změna programu vyhrazena).

Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava příběhů z Afriky a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O.

Festival pořádají Integrační centrum pro cizince Diecézní charity HK ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., KURO HK, MKI Klíč a Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ.

Více také zde a na www.facebook.com/cizincihradec.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond