Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Mezinárodní turnaj v nohejbale už tuto sobotu

Mezinárodní turnaj v nohejbale už tuto sobotu

Hradecké Integrační centrum pro cizince pořádá v sobotu 24. 8. mezinárodní turnaj v nohejbale ve Sportovním areálu Bavlna Hradec Králové (od 10:00 - 18:00). V nohejbale se utkají týmy cizinců z Peru, Ruska, Ukrajiny, Afghánistánu, Egypta, Vietnamu, Nizozemska a Velké Británie. Za ČR budou o vítězný pohár bojovat tým hudební kapely Memphis a tým Diecézní charity HK. Pro návštěvníky a účastníky je připraven i atraktivní doprovodný program - malá kopaná, výuka břišních tanců a žonglování, k dispozici bude také dětské hřiště, občerstvení zajištěno.

O prázdninách připravilo Integrační centrum pro cizince řadu dalších volnočasových a zájmových aktivit. Například víkendový pobyt pro rodiče s dětmi 6. - 7. 7. v Hradci Králové a okolí, letní olympiádu pro děti a mládež 10. 8. na hřišti ZŠ Štefánikova, rozběhl se Dámský klub a divadelní soubor cizinců a Čechů Světáci začal nacvičovat nový repertoár. Cizinci i Češi se aktivně zapojují do tvorby programu i organizace akcí a zájmových kroužků Centra.

Po celé léto probíhají také intenzívní kurzy češtiny pro trvalý pobyt, kterých se zúčastnili cizinci především původem z Vietnamu. Intenzívní kurzy češtiny pro začátečníky absolvovali cizinci původem z Ukrajiny, Turecka, Malajsie, Íránu nebo Vietnamu a navštěvovaly je i děti cizinců, které v září nastoupí do české školy.

V Hradci Králové budou v září opět zahájeny pravidelné kurzy češtiny pro cizince v nových prostorách v Šafaříkově ul. 666/9 v budově YMCA (3. patro). V pondělí od 17:00 - 18:30 - pokročilí, v úterý od 17:00 - 18:30 - sociokultura a konverzace, ve středu od 10:00 - 11:30 a od 17:00 - 18:30 - začátečníci.

Integrační centrum poskytuje cizincům bezplatně informační činnost, poradenství, kurzy češtiny a sociokulturních dovedností, zázemí pro volnočasové a zájmové aktivity, organizuje multikulturní a vzdělávací akce ve spolupráci s cizinci, školami a dalšími organizacemi v regionu.

Kontakt: Integrační centrum pro cizince, Šafaříkova 666/9, 500 02 Hradec Králové, tel. 492 604 940, email: poradna.cizinci@hk.caritas.cz.

Související akce

Mezinárodní turnaj v nohejbale (24. 8. 2013, 10:00 — 24. 8. 2013, 18:00)
Tříkrálová sbírka 2021
O nás
 

Pracovní vykořisťování

Prevence vykořisťování

 

  • JAKÁ JSOU VAŠE PRÁVA?
  • NA CO SI DÁT POZOR?
  • POTŘEBUJETE POMOC?

Více informací zde: česky, anglicky, rumunsky a bulharsky.