Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Hradecké Dny ukrajinské kultury

Hradecké Dny ukrajinské kultury

Výstavu, výtvarné workshopy, přehlídku národního folklóru a také besedy se zajímavými osobnostmi z této nám blízké země nabízí již páté Dny ukrajinské kultury v Hradci Králové, které uzavře přednáška "O Ukrajincích v Čechách i na Moravě" profesora Bohdana Zilynského v úterý 24. 10. v 17 hod. na UHK. Více také zde. Přijďte se podívat!

Letošní ročník zahájil pondělní výtvarný plenér v malebné Železnici u Jičína, kde se setkali umělci z Ukrajiny, Polska a Hradecka. Tento týden všichni vyráží malovat do ulic naší krajské metropole i okolí. Jejich obrazy a artefakty budou k zhlédnutí v hradeckém Kině Bio Central až do 1. října. Výstavu otevře slavnostní vernisáž už tento pátek 22. září v 16 hod., kterou doprovodí promítání nového filmu Trpká úroda o hladomoru na Ukrajině (od 18:30 hod.).

Tento rok se výtvarného tematického plenéru s názvem Hradecký salón 2017 účastní šest malířů z Ukrajiny, Polska a Hradecka. Každý se svou výtvarnou technikou a stylem pokusí zachytit atmosféru a zákoutí našeho krajského města i okolí. Jak se jim to podařilo, se mohou přesvědčit návštěvníci hradeckého Kina Bio Central, kde budou obrazy těchto umělců vystaveny od 22. 9. do 1. 10. 2017.

Na uměleckých workshopech s ukrajinskými malíři si účastníci mají možnost vyzkoušet rozmanité výtvarné techniky. Ve středu 20. září probíhá tvůrčí dílna pro rodiče a děti v Integračním centru pro cizince (budova YMCA, Šafaříkova 666/9). V úterý 19. 9. žáci hradecké ZUŠ Habrmanova malovali zátiší s ukrajinskou výtvarnicí Yulií Balabucha.

V sobotu 23. 9. od 17 hod. bude hradecké Adalbertinum (Třída ČSA) hostit koncert „Hudba mého srdce“, kde se představí ukrajinské hudební soubory a folklór. Na neděli 24. 9. od 16 hod. je připraveno setkání s Igorem Kostrominym, ukrajinským novinářem, fotografem, básníkem a písničkářem z Charkova.

O Ukrajincích v Čechách i na Moravě bude přednášet profesor Bohdan Zilynský v úterý 24. 10. od 17 hod. na Univerzitě Hradec Králové. Více také zde.

Na všechny akce srdečně zve Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové a Regionální ukrajinský spolek ve východních Čechách.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

Bližší informace a program naleznete zde. 

Kontakt: Nataliya Dotsenko, nataliya.dotsenko@hk.caritas.cz, tel. 492 604 940, 731 402 293 (606 042 305).

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond