Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Hradecké Dny ukrajinské kultury nabídnou folklór i tvůrčí workshopy

Hradecké Dny ukrajinské kultury nabídnou folklór i tvůrčí workshopy

Návštěvníky čeká tematický plenér v přírodě pro malíře a studenty, výstava a umělecké workshopy, autorské čtení pohádky nebo koncerty ve dnech od 20. 9. do 3. 10. Na vernisáži 26. 9. ve 14 hod. v KC Aldis výtvarníci z Ukrajiny také předají zástupcům hradecké Fakultní nemocnice umělecké dílo ze skla jako poděkování za léčbu malé Tatjany, která se u nás léčila z válečného zranění v projektu Medevac. Pořádají Regionální ukrajinský spolek ve Východních Čechách a Integrační centrum pro cizince Diecézní charity HK pod záštitou náměstkyně primátora Ing. Anny Maclové.

Dny ukrajinské kultury otevře zmíněný tematický plenér v přírodě s názvem Hradecký salon 2016 pro malíře a studenty uměleckých škol", který začíná v úterý 20. září. Obrazy jeho účastníků budou pak od 24. 9. do 3. 10. 2016 vystaveny v Kongresovém centru Aldis.

„Všechny srdečně zveme na vernisáž výstavy obrazů, která se uskuteční v pondělí 26. 9. ve 14 hod. v Kongresovém centru Aldis. Výtvarníci z Ukrajiny zde také předají zástupcům Fakultní nemocnice Hradec Králové umělecké dílo ze skla jako symbolické poděkování za léčbu malé Tatjany Černobaj z Doněcké oblasti. Dívka se v Hradci Králové léčila s vážným zraněním v důsledku bombového útoku loni na podzim v rámci projektu MV ČR Medevac. Autorkou díla s názvem Maminčin kobereček je výtvarnice Yulia Kreshchak, která při jeho tvorbě využila obrázky dětí z Ukrajiny,“ říká organizátorka akce Mgr. Nataliya Dotsenko.

Rozmanité výtvarné techniky si mohou zájemci vyzkoušet také na uměleckých workshopech, které budou probíhat od 25. do 29. 9. v KC Aldis pod vedením ukrajinských malířů Marie Rets, Yulie Balabucha, Yulie Kreshchak, Ludmily Kyzym a Zhanny Petrinko. Do letošních Dnů ukrajinské kultury se zapojí také hradecká ZUŠ Habrmanova, kde se v pondělí 3. 10. od 16 hodin uskuteční jeden z výtvarných workshopů.

Především rodinám s dětmi je určeno ukrajinsko-české čtení nové pohádky „Cák a Flíček“ autorky Vlaďky Dobešové (překlad N. Dotsenko) v knihkupectví Oxford Book (na Masarykově nám.) ve středu 22. 9. od 17 hod.

V sobotu 24. 9. od 17 hod. bude hradecké Adalbertinum hostit koncert „Hudba mého srdce“, kde se představí ukrajinské hudební soubory a folklór. V neděli se uskuteční autorský večer ukrajinského hudebního skladatele Igora Shepetylo (od 17:00 v Integračním centru pro cizince).

Bližší informace a podrobný program naleznete zde.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond