Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Festival Setkání národů doprovodí výstava příběhů z Afriky

Festival Setkání národů doprovodí výstava příběhů z Afriky

Zajímá vás, odkud pocházejí cizinci, kteří žijí mezi námi? Pak se vydejte v úterý 13. listopadu do hradeckého Adalbertina na festival Setkání národů. Připravili jsme pro vás přehlídku cizokrajné hudby, tance, umění i kuchyně. V programu vystoupí indiánská skupina Chayag z Ekvádoru, tanečník Gerandy z Kuby, hudebník Camara z africké Guineje a další interpreti ze Sýrie, Vietnamu, USA, Ukrajiny, Ruska nebo Arménie. Festival doprovodí také výstava příběhů z osady Mayukwayukwa v Zambii, kde pomáhá i Charita ČR.

Na Setkání národů v Hradci Králové projdete v jeden den desítky zemí napříč různými kontinenty. Je to jedinečná příležitost, jak poznat tradice, umění a zvyky cizinců z různých zemí, kteří u nás žijí, pracují anebo studují.

V dopoledním interaktivním programu pro školy si žáci vyzkouší cizokrajné tance a společně budou tvořit živé obrazy pod vedením svých průvodců z různých kontinentů. (9:00 - 14:30 hodin).

Program pro veřejnost odstartuje indiánský workshop Jak si vyrobit lapač snů v 15 hodin. Odpolední přehlídka národů s etnickými ochutnávkami vyvrcholí podvečerním koncertem od 17 do 19 hodin.

Po celý den bude k zhlédnutí zmíněná výstava příběhů z Afriky a také výtvarné práce cizinců z PoS MV ČR Kostelec n.O.

Vstup je zdarma.

Záštitu nad šestým ročníkem akce převzal primátor města Hradec Králové.

Festival pořádají: Integrační centrum pro cizince Diecézní charity HK ve spolupráci se Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem, Filozofickou fakultou UHK, Ministerstvem vnitra ČR, SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., KURO HK, MKI Klíč a Regionálním ukrajinským spolkem ve VČ.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond
Více také zde a na www.facebook.com/cizincihradec.

Související akce

Setkání národů 2018 (13. 11. 2018, 09:00 — 13. 11. 2018, 19:00)