Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Druhý Mezinárodní turnaj v nohejbale

Druhý Mezinárodní turnaj v nohejbale

Více než desítka týmů Čechů a cizinců z Latinské Ameriky, Ukrajiny, Ruska, Vietnamu a dalších zemí se utká na druhém Mezinárodním turnaji v nohejbale, který proběhne v sobotu 10. 5. od 10 do 18 hod. ve Sportovním areálu Bavlna v Hradci Králové (Veverkova ul.). Turnaj pořádá Integrační centrum pro cizince Diecézní charity Hradec Králové. Pro návštěvníky a účastníky je připraven i atraktivní doprovodný program. Vstup zdarma, k dispozici bude také dětské hřiště a občerstvení zajištěno.

Za Česko budou poprvé soutěžit například týmy Adalbertina Hradec Králové, UHK a hradeckého Prvního soukromého jazykového gymnázia.

„Na prvním Mezinárodním turnaji v nohejbale, který jsme uspořádali loni v srpnu, vybojoval vítězný zlatý pohár tým hradeckých nohejbalistů, stříbrný pohár vyhrála kapela Memphis a bronz získal tým Ukrajiny,“ říká koordinátorka integračních aktivit Bc. Vlaďka Dobešová z Integračního centra pro cizince Diecézní charity Hradec Králové a pokračuje:

„Zveme všechny fanoušky a příznivce nohejbalu z řad Čechů i cizinců. Přijďte podpořit svůj tým s celou rodinou. Máme připravený bohatý doprovodný program, například turnaj v petangu, aerobic nebo latinsko-americké tance pro fanynky. Dětské hry z celého světa i Česka, sportovní a dovednostní soutěže o ceny pro děti.“

V květnu chystá Integrační centrum pro cizince mimo jiné také pěší výlet pro děti v sobotu 17. 5. 2014 a další přednášku v rámci vzdělávacího cyklu s FF UHK, tentokrát o Kubě ve čtvrtek 22. 5. od 18 hod. v prostorách FF UHK. Divadelní soubor Světáci a Multikulturní klub dětí a mládeže při tomto centru Diecézní charity Hradec Králové zase vystoupí na letošním hradeckém Festivalu sociálních služeb „Poznejme se navzájem“ v pátek 30. 5. a na Festivalu národů v sobotu 31. 5. 2014.

Související akce

2. Mezinárodní turnaj v nohejbale (10. 5. 2014, 10:00 — 10. 5. 2014, 18:00)