Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Dny ukrajinské kultury zavítaly také do Hradce Králové

Dny ukrajinské kultury zavítaly také do Hradce Králové

Folklór i tvůrčí workshopy, uměleckou výstavu nebo autorské čtení nové pohádky nabídly veřejnosti letošní Dny ukrajinské kultury, které od 20. 9. do 3. 10. v Hradci Králové uspořádaly Regionální ukrajinský spolek ve Východních Čechách a Integrační centrum pro cizince hradecké Diecézní charity pod záštitou náměstkyně primátora Ing. Anny Maclové. Ukrajinští výtvarníci také předali zástupcům Fakultní nemocnice Hradec Králové umělecké dílo ze skla jako poděkování za léčbu malé Tatjany z Doněcké oblasti.

Akci zahájil tematický plenér v přírodě pro malíře „Hradecký salón“. Obrazy jeho účastníků, kterými byli především výtvarníci z Ukrajiny, byly poté vystaveny v KC Aldis. Na vernisáži 26. 9. ukrajinští výtvarníci také předali zástupcům a lékařům Fakultní nemocnice Hradec Králové umělecké dílo ze skla jako gesto poděkování za léčbu malé Tatjany Černobaj z Doněcké oblasti. Dívka se u nás loni na podzim léčila s vážným válečným zraněním v rámci projektu MV ČR Medevac. Autorkou díla s názvem Maminčin kobereček je výtvarnice Yulia Kreshchak, která při jeho tvorbě využila obrázky dětí z Ukrajiny.

Rozmanité výtvarné techniky si mohli návštěvníci vyzkoušet i na uměleckých workshopech pod vedením ukrajinských malířů Marie Rets, Yulie Balabucha, Yulie Kreshchak, Ludmily Kyzym a Zhanny Petrinko. Především dětem bylo určeno ukrajinsko-české čtení nové pohádky „Cák a Flíček“ autorky Vlaďky Dobešové (překlad N. Dotsenko) v knihkupectví Oxford Book 22. 9. Hradecké Adalbertinum 24. 9. hostilo koncert „Hudba mého srdce“, kde se představily ukrajinské hudební soubory a folklór. Do Dnů ukrajinské kultury se zapojila také hradecká ZUŠ Habrmanova, kde se 3. 10. uskutečnil jeden z úspěšných výtvarných workshopů.

Více také na facebooku.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond