Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Děti uprchlíků byly oceněné za výborné studijní výsledky

Děti uprchlíků byly oceněné za výborné studijní výsledky

Mezi jedenácti potomky azylantů z pěti zemí, kteří letos obdrželi ocenění Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky za vynikající studijní výsledky, byli také tři žáci z Hradce Králové. Ludmila z Ukrajiny a Natalia s Michelem ze Sýrie se rovněž aktivně účastní akcí hradeckého Integračního centra pro cizince. Cenu převzali v červnu na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR v Praze. Gratulujeme!

Patnáctiletá Ludmila Ilnycká ze ZŠ Josefa Gočára, jejíž rodina pochází z Ukrajiny, chce být právničkou a baví ji matematika a němčina. Oceněná dívka se také obětavě stará o svého bratra a aktivně se účastní aktivit Integračního centra pro cizince Diecézní charity Hradec Králové.

Česko si zamilovala i další držitelka této ceny, nadaná třináctiletá Natalia Haddad ze ZŠ Jana Pavla II., jejíž rodina k nám utekla před válkou ze Sýrie. Má samé jedničky, učí se anglicky a líbí se jí španělština. Ráda také tancuje a často účinkuje na akcích hradeckého Integračního centra, stejně jako třetí oceněný Michel, též původem ze Sýrie.

Všichni hovoří plynně česky a jsou u nás moc spokojeni.

Cílem ocenění je povzbudit a motivovat ke studiu další děti azylantů a zlepšit obraz uprchlíků v očích Čechů.

Všem oceněným gratulujeme!

Foto: Olga Landovská, UNHCR - Hradecká žákyně Ludmila Ilnycká původem z Ukrajiny přebírá v Praze ocenění za vynikající studijní výsledky.

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond