Naše poslání

 

POMÁHÁME CIZINCŮM

 

NAJÍT U NÁS

 

NOVÝ DOMOV

Poradenství

 

PORADÍME VÁM, 

JAK VYŘEŠIT VÁŠ PROBLÉM

 

POMŮŽEME VÁM

PŘI JEDNÁNÍ S ÚŘADY

Kurzy ČJ

 

NAUČTE SE S NÁMI ČESKY

 

PŘEKONEJTE S NÁMI

JAZYKOVOU BARIÉRU

Akce

 

NESEĎTE DOMA

A POZNEJTE NOVÉ PŘÁTELE

 

POZNEJME SE NAVZÁJEM

 

Dobrovolnictví

 

ZÍSKEJ ČESKÉHO KAMARÁDA,

KTERÝ TI POMŮŽE

 

ZAPOJ SE DO PROGRAMU

RAFAEL, KTERÝ POMÁHÁ CIZINCŮM

Celý svět pod jednou střechou nabídne hradecký festival Setkání národů

Celý svět pod jednou střechou nabídne hradecký festival Setkání národů

Desítky cizokrajných kultur z celého světa se představí na tradičním Setkání národů ve čtvrtek 10. 11. v hradeckém Adalbertinu. Můžete se těšit na vystoupení jihoamerických indiánů z oblíbené skupiny Chayag, ukázky národních oděvů i etnické ochutnávky. Španělské flamenco zatančí soubor La Pasión. V programu vystoupí také muzikanti původem z Itálie, Ruska, Ukrajiny, Arménie, Vietnamu, Sýrie a dalších zemí. Festival doprovodí výstava výtvarných prací cizinců a žáků ZUŠ Habrmanova. Záštitu nad akcí převzal primátor Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink.

„Na Setkání národů se mají lidé možnost blíže seznámit s tradicemi, uměním a zvyky cizinců z různých zemí, kteří u nás žijí, pracují anebo studují. Pro žáky našich škol jsme i letos připravili interaktivní poznávací soutěž s cizinci, tentokrát ze Sýrie, Arménie a Řecka, a také se zahraničními studenty Filozofické fakulty UHK z Brazílie, Kolumbie a Mexika,“ říká Ing. Jan Kočí, vedoucí pořádajícího Integračního centra pro cizince Diecézní charity Hradec Králové.

Partnery festivalu jsou zmíněná Filozofická fakulta UHK, dále SUZ MV ČR - PoS Kostelec n. O., Studijní a vědecká knihovna Hradec Králové, ZUŠ Habrmanova Hradec Králové, KURO Hradec Králové a Regionální ukrajinský spolek ve Východních Čechách.

Dopoledne je určeno žákům a studentům (9:00 - 14:30). Letos se do soutěže zapojí sedm základních a středních škol z Hradce Králové i okolí.

Odpolední program pro veřejnost začíná v 15 hodin, kulturní program na pódiu v 17 hodin. Na závěrečném koncertu vystoupí také zpěvačka Giulia Catania (Itálie), Oxana Evsina (Rusko), Alvina Aghahanyan (Arménie), Bety (Vietnam), Světáci (amatérští divadelníci z řad cizinců i Čechů), soubor Radost (Ukrajina) a interpreti z dalších zemí jako jsou Sýrie nebo Maroko (17:00 - 19:00).

Návštěvníci budou mít možnost na jednom místě projít téměř celý svět. Letos se poprvé představí Brazílie a Kuba. Americký kontinent budou prezentovat také Mexiko, Bolívie, Kolumbie a Peru. Asii například Vietnam, Sýrie a Indie. Afriku zastoupí Uganda, Etiopie, Egypt nebo Eritrea. Z evropských národů se představí Ukrajinci, Rusové, Arméni, Bělorusové, Moldavané, Řekové nebo Italové a další.

Vstup je zdarma.

Festival se koná díky podpoře Evropské unie – Azylového, migračního a integračního fondu, Ministerstva vnitra ČR, Statutárního města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje.

PROGRAM ke stažení zde. Více také na facebooku.

Těšíme se na setkání s Vámi!

Projekt Integrační centrum pro cizince AMIF/10/02 je financován v rámci národního programu Azylového, migračního a integračního fondu a rozpočtu Ministerstva vnitra ČR.

EU - Azylový, migrační a integrační fond